Yatırım

En Karlı Yatırım Aracı | Son 5 Yılın Karlı Yatırım Araçları

En Karlı Yatırım Aracı Hangisi ?
En Karlı Yatırım Aracı Hangisi ?

En karlı yatırım aracı ile artık paranızı daha çok büyütebilirsiniz. Ekonomi de en doğru hamlelerden biri de parayı uygun bir şekilde değerlendirerek doğru yere yatırabilmektir. Gerekli takipler yapılırsa, güncel borsa fiyatları takip edilirse paranızın değerinin artması hiç de zor olmayacaktır. 

Son 5 yıl içerinde kazandıran yatırım araçları artık büyük küçük tüm para birimleri için geçerli olmaya başlamaktadır.

Paranızı değerlendirmeden önce elinizde ki paranın miktarını düşünerek hareket etmeniz gerekmektedir. Onun haricinde yatırım aracınızın ülke ekonomisine olan yansımasının da bilinmesi gerekmektedir.

Son 5 Yılın En Karlı Yatırım Aracı Hangisi?

Son 5 yılın en karlı yatırım aracı  kar oranı ve kar süresi hesap edilerek belirlenmektedir. Türkiye’de son 5 yılda karlı olan birçok yatırım aracı öne sürülmüştür. Bu yatırım araçlarının isimleri şu şekildedir;

Hisse Senedi

Hisse senedi almak demek herhangi bir kuruluşun gelir ve giderine ortak olmak demektir. Son 5 yılda hisse senedi alarak parasını değerlendiren birçok yatırımcı olmuştur. Ancak bu yatırım yönteminde riskin büyük olduğu da unutulmamalıdır. Başarılı bir yatırım sonucunda ise yüksek gelir elde etmek mümkündür. Eğer çok riske girmek istemiyorsanız paranızın çok cüzi bir miktarı ile işe girişmekte fayda vardır.

Sanal Paralar

Sanal paralar hızla gelişen teknoloji ile birlikte gündemde yatırım aracı olarak popülerliğini korumaktadır. Bitcoin ile açılan sanal para dünyası yatırımcıların oldukça kar ettiği bir mecra haline gelmiştir. Bitcoin ve diğer sanal paralar yatırım için yeni bir fırsat olsa da bu işi iyi bilmek ve piyasayı takip edebilmek oldukça önemlidir. Aniden kar edebileceğiniz gibi zarar etme yüzdeniz de bulunmaktadır. Bu yüzden büyük para birimleri ile başlamak başlangıç için riskli olabilmektedir.

Bireysel Emeklilik Sigortası (BES)

Bireysel emeklilik sigortası geçmişte de kullanılan ancak son zamanlarda popüleritesi artan bir yatırım aracıdır. Uzun vadede istediğiniz fon ile yatırım yapabilmektesinizdir. Seçmiş olduğunuz fonlar yıl içerisinde değiştirilebilmektedir.

Döviz

Euro, dolar gibi yabancı ülkelerin para birimleri de yatırım aracı olarak kullanılmaktadır. Ancak bu para birimlerinin yıl içerisinde ki artış ve azalış durumlarını bilmekte fayda vardır. Hangisi daha karlıysa ona yönelmek gerekmektedir.

Gayrimenkul 

Dünyada ve Türkiye’de hızlı artan emlak, arsa sektörü ile gayrimenkul piyasası tekrar yükselişe geçmiştir. Eskiden beri ticaret ve yatırım aracı olan bu piyasa yıldızını son beş sene de tekrar parlatmayı başarmıştır.

Son 5 yılın En Karlı Yatırım Aracı Lideri Altın

Altın genellikle uzun süreli yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların tercih ettiği bir yatırım aracıdır. Uzun vadede ciddi kazançlar elde edilmektedir. Altın oranları sabit kalmamakla birlikte yıl içerisinde farklı oranlarda artış göstermektedir.

Son 5 yılın en karlı yatırım aracı arasında altın en zirvede kalarak yerini korumuştur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu