BankalarEkonomiKrediler

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engelliler için sunulmakta olan birçok özel hak vardır. Elbette bu özel hakların arasında banka kredileri de girmektedir. Günümüzde hemen hemen bütün özel ve devlet bankaları engelli vatandaşlar için kredi hizmetini vermektedirler.

Engelliler için verilmekte olan kredi faktörlerini etkilemekte olan birçok durum vardır. Engellilerin aylık gelirleri başta olmak üzere kredi notlarına, yapmış oldukları harcamalara ve borçlarına göre kredi talep etme hakları mevcut bulunmaktadır.

Engelli vatandaşlar için kredi veren bankaların istemiş oldukları bazı standartlar yer almaktadır. Bu standartları en az seviyelerde istemekte olan bankalara göz atacak olursak bunlar Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank gibi devlet bankaları olmaktadır.

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engelli Kredisi İçin Şartlar

İlk olarak elbette engelli kredisinden faydalanmak isteyen kişileri aylık olarak belli bir düzeyde ya da talep edecekleri miktara göre bir gelirleri olmalıdır. Aynı zamanda başvuru yapan engellilerin sigortalarının en az altı ay gibi bir süre yatmış olması yine önem teşkil etmektedir.

Kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin yine kredi notlarının seviyesi önemli olmakta ve uygun kredi notu seviyeleri bankadan bankaya göre değişim gösterebilmektedir. Aynı zamanda kişilerin engel durumlarının fiziki olması şartı da koşulmaktadır. Yine engel ya da özür durumlarının raporlar ile başvuru sırasında belgelenmesi önem teşkil eden konular arasında yer almaktadır. Aynı zamanda maaşlarında bulunan haciz durumları da yine engelli kredilerinin çıkmasında olumsuz etkiye sahip olmaktadır.

Engelli Kredisi Veren Bankalar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu