BankalarEkonomiKrediler

İkinci El Taşıt Kredisi Almak İçin Hangi Belgeler Gerekiyor?

İkinci El Taşıt Kredisi Almak İçin Hangi Belgeler Gerekiyor

İkinci El Taşıt Kredisi Almak İçin Hangi Belgeler Gerekiyor?

İkinci el taşıt almaya kalktığınız zaman kredi çekme ihtiyacı içerisinde olabilirsiniz. Doğal olarak böyle anlarda izleyeceğiniz en doğru adımlardan biri de taşıt kredisi çekmeye başlamanız olacaktır. İkinci el taşıt kredisi konusunda bankaların nakdi olanaklar sağlamış olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede sizlerde ikinci el taşıt ihtiyaçlarınızı bankalar aracılığıyla en kolay şekilde karşılama şansına sahip olmaya başlarsınız. İkinci el taşıt kredisi için bankalara başvuru işlemlerinizi yapmaya başladığınız zaman bankalar tüketiciden satın almayı düşündüğünüz aracın belgelerini talep etmeye başlayacaklardır diyebiliriz. İkinci el taşıt kredisi başvurusu yaptığınız zaman ise herhangi bir model yahut marka kısıtlamasıyla karşı karşıya kalacağınız bir durum söz konusu olmayacak. Fakat bankalar tarafından en çok dikkat edilen noktalardan biri de ikinci el taşıt kredisi konusunda  yaş sınırlamasını getirmiş olduğunu söyleyebiliriz.

İkinci El Taşıt Kredisi Almak İçin Hangi Belgeler Gerekiyor

İkinci El Taşıt İçin Banka Şartlandırmaları Neler?

İkinci el taşıt kredisini isteyenler için bankalar hangi şartlandırmaları önünüze koyacak bilmelisiniz. Burada önemli olan detaylardan biri de bankanın sizden istediği şartları mümkün mertebe yerine getirmeye çalışmanız olacaktır. Satın almayı düşünmüş olduğunuz ikinci el aracında yaşı, kredi çekimi sırasında büyük bir rol oynuyor diyebiliriz. Fakat tüm bu koşullarında bankadan bankaya bağlı olarak bazı farklılık durumları içermiş olduğunu söyleyebiliriz. Örnek vermemiz gerektiğinde  Akbank ikinci el taşıt kredisinde araba yaşı için 5 yaş sınırlaması ortaya koyarken, ING bank cephesinden olaya baktığımız zaman ise 8 yaş sınırlamasının olduğunu söylememiz gerekir. Garanti bankası ise diğer bankalara oranla araba yaşını daha uzun tutarak 10 yaş sınırlaması getiriyor.  Bu yüzden dolayıdır ki sizlerde  taşıt için kredi çekmeye karar verdiğiniz zaman bankalarla ilgili olarak araştırma içerisine giriyor olmanızda önemlidir. İkinci el taşı kredisi eğer ki anlaşmalı kurumlardan yapılırsa  daha da kolay hale dönüştürülmeye başlanmış olacaktır.

İkinci El Taşıt Kredisi Almak İçin Hangi Belgeler Gerekiyor

İkinci El Taşıt Kredisini Veren Bankalar Hangileri?

İkinci el taşıt kredisini almaya karar verdiğiniz zaman hangi bankaların olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Garanti, Akbank, Yapı Kredi, ING Bankası, İş bankası,  Vakıf Bank ikinci el taşıt satın almanız konusunda kredi teminatı sağlar. Otomobil satın alma işlemlerini yapacak olan kredi sahiplerinin başvurularını bizzat şubenin yoluna başvurarak yapmaları gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra karar verdiğiniz bankanın yolunu tuttuğunuz zaman ise evraklarınızı da mutlaka hazır etmeniz gerekmektedir. Sizden istenecek olan  evraklara bakıldığı zaman ise bunlar sürücü belgesi, nüfus cüzdanı, pasaport  ya da asli fotoğraf talebinde bulunacaklardır. Belgelerinizi tamamlayıp ilgili bankanıza sunduktan sonra ise herhangi bir problem yaşanmadan kredi hizmetlerinden kolayca yararlanabilirsiniz.

İkinci el taşıt kredisi konusunda dikkat etmeniz gereken bazı önemli faktörler bulunmaktadır. Burada önemli olan hususlardan biri de kredi vade süreleri olacaktır. Geri ödeme sonrasında kesinlikle zorluk yaşamamanız gerekmektedir. Aynı zamanda mümkün olduğunca ödeyeceğiniz tutara dikkat etmeye çalışmalısınız. Çünkü geri ödeme için bankalar yüksek faiz alabilir ve ödemelerinizde ki miktar artabilir.

İkinci El Taşıt Kredisi Almak İçin Hangi Belgeler Gerekiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu