Ekonomi

İngilizce İle Para Kazanma Yolları | Evde İngilizceden Nasıl Para Kazanılır?

İngilizce ile para kazanma düşünceniz varsa ancak bunu nerelerde kullanarak para kazanabileceğinize dair bir bilginiz yoksa bu yazımız tam size göre. Özellikle 2020’ le beraber girdiğimiz zor bir süreç olan pandemi sürecine giriş yaptık. Bu zor günlerde iyi bir eğitim almış olmamıza rağmen birçoğumuz işsiz kaldı. Öyle ki, evde ek iş arayanlarımız oldukça fazla.  

İngilizce İle Para Kazanma Yolları
İngilizce İle Para Kazanma Yolları

Az bir İngilizceyle bile neler yapabileceğinizi bilmeniz bile, sadece pandemi döneminde değil, normal iş sektöründe de size tecrübe kazandıracaktır. 

Eğer gerçekten emek verilirse yoğun ve yorucu iş hayatını bir kenara bırakıp evde ayaklarınızı uzatırken de bu işleri yapabilirsiniz. Bu yazımızda İngilizce veya başka bir dili kullanarak nasıl para kazanılacağından bahsedeceğiz.

İngilizce İle Para Kazanma Yolları

İngilizce Öğretmenliği

İngilizce ile para kazanma yollarının ilki pek tabi ki öğretmenlik yapmaktır. İyi bir öğretici ve güler yüzlü biriyseniz evde İngilizce öğreterek para kazanabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeniz; iyi bir internet bağlantısı ve mikrofondur. Hatta iyi bir cep telefonunuz varsa mikrofona bile gerek kalmadan bu işi yapabilirsiniz. Nasıl mı? Öncelikle pandemi sürecinde milli eğitiminde kabul ettiği online eğitime geçildi. 

Ancak bazı öğrenciler için özellikle yabancı dil öğrenmek yeterli olmuyor. Bunu fırsata çevirerek kendi sosyal medya ve çevrenizde online İngilizce dersi verdiğinizi duyurmalısınız. Veya okulların sosyal medya hesaplarında reklamınızı yapan bir yazı yazarak öğrencilerinize ulaşabilirsiniz. Yeterli sayıda öğrenciniz olduğunda Zoom veya Skype gibi programların yardımıyla online dersi yapmaya başlayabilirsiniz.

Freelance ( Evde Serbest Çalışmak )

Sabah erken kalkmak, trafikte saatlerce beklemek gibi derdiniz olmadan evde istediğiniz vakitte çalışabileceğiniz bir sistem. İnanması biraz güç ama biraz emekle bu işi başarabilirsiniz. Fiverr gibi bir siteye üye olmakla işe başlıyorsunuz. Orada diğer kişilerin neler yaptığını, nasıl kendilerini anlattıklarını inceleyin. 

Sizde orada ne yapabileceğinizi tespit edip, kendinizin yapacağı iş hakkında reklamınızı yapan bir yazı paylaşın. Misal; “ben siteler için kapak resmi düzenleyebilirim, bu düzenleme için ücreti şu kadar” gibi. Ya da “ şu filmin veya herhangi bir yabancı filmin çevirisini yaparak alt yazı olarak yazabilirim” gibi aklınıza gelebilecek her türlü fikri burada paylaşabilirsiniz. Zaten siteye girdiğinizde diğer kişilerin yaptıklarını inceleyerek birçok fikir elde edeceksiniz.

Çeviri Yaparak Para Kazanma

İngilizce ile para kazanma yollarının sonuncusu çeviri yaparak kendinize ek gelir sağlamaktır. Birçok forum, internet sitesi veya firma kendileri ya da sektörleri ile ilgili olan konuları Türkçe – İngilizce / İngilizce – Türkçe çevirilere gereksinim duymaktadır. Siz de bu tür yerlere üye olarak veya iletişime geçerek kendinize gelir sağlayabilirsiniz. Özellikle blog sayfaları yazacak konuların bir çoğunu yabancı sitelerden bulmaktadır. Siz de bir nevi makale yazarak para kazanabilirsiniz.

Kaynak: Para Ekstra

İngilizce İle Para Kazanma Yolları yazımızı beğendiyseniz Kısa Sürede Para Kazandıran İşler yazımıza da göz atmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu