Ekonomi

İş Fikirleri : Hiçbir Bilgiye İhtiyaç Duymadan Yapılacak İşler

İş Fikirleri : Hiçbir Bilgiye İhtiyaç Duymadan Yapılacak İşler
İş Fikirleri : Hiçbir Bilgiye İhtiyaç Duymadan Yapılacak İşler

İş fikirleri listemizde sizlere herhangi bir eğitim almamış iseniz çalışabileceğiniz sektörleri listelemeye çalıştık. İster ek gelir sağlamak amacıyla isterseniz tam zamanlı çalışarak para kazanabilirsiniz.

Herhangi bir konuda tecrübeniz yoksa veya öğrenciyseniz de para ihtiyacınız mutlaka olacaktır. Bunun için hiçbir bilgiye gereksinim duymayan yani vasıfsız işler arıyor olabilirsiniz. Günümüzde böyle işler yok gibi görünse de, en azından harçlığınızı çıkarabileceğiniz kadar çalışabilmeniz mümkün. Vasıfsız elemanların girebildiği iş kollarını arıyorsanız doğru yerdesiniz. Herkesin yapabileceği bu işleri sizler de yaparak kendinize nakit olarak bir fayda sağlayabilirsiniz.

Eğitime Dayalı Olmayan İş Fikirleri Listesi

Anketörlük Yapmak

Yapabileceğiniz iş fikirleri listemizin ilki anketörlüktür. Araştırma şirketlerine başvurarak hiçbir tecrübeye gerek duymadan anketör olabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu işte yapmanız gereken tek şey sokakta dolanan insanlara sorular sormaktır. Bunun yanında broşür dağıtımı gibi işlere de girebilirsiniz. Sahada çalışarak ve bir bilgiye sahip olmadan çok güzel paralar elde edebilirsiniz.

Satış Ortaklığı Yapmak

Birçok marka ürünlerini daha fazla kişiye ulaştırmak için satış ortaklığı sistemini kullanmaktadır. Sizde herhangi bir firmanın satış ortaklarından biri olarak sattığınız ürün kadar para kazanabilirsiniz. Herhangi bir tecrübe gerektirmeyen bu işte bünyesinde bulunduğunuz firmanın ürünlerini satarsınız ve sattığınız her ürün başından komisyon alırsınız. Satışı ister sahada isterseniz internet üzerinde yapabilirsiniz. Ülkemizde oldukça yaygın olan satış ortaklığı iş fikirleri listemizde de yer almaktadır. 

Spotçuluk Yapmak

Elinizde bulunan ve kullanmadığınız eşyaları internet üzerinden satışa koyarak kısa vadeli gelirler elde edebilirsiniz. Bu işi biraz daha geliştirmek isterseniz ucuza ikinci el ürünler satın alarak bunları tamir ettirip daha yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Böylece bu işi de düzenli bir gelir haline getirebilmeniz mümkündür. 

Komi – Garsonluk

Günümüzde bu iş kolunda çoğunlukla tecrübe ve vasıf aransa da, halen birçok yerde herhangi bir tecrübeye sahip olmadan komilik yapabilirsiniz. Özellikle öğrenciyseniz böyle işleri kolayca alabilir ve asgari ücret düzeyinde gelir elde edebilirsiniz. Fakat bu işin diğerlerine göre daha düzenli bir iş olduğunu ve çoğu zaman ek gelir için yapılmadığını unutmayın. 

Temizlik Yapmak

İş fikirleri listemizin sonuncusu da temizlik yapmaktır. Titiz biri olduğunuzu düşünüyorsanız ve temizlik yapmayı seviyorsanız bu zevkinizi paraya dönüştürebilirsiniz. İş yerlerine ve evlere temizliğe giderek günübirlik olarak para kazanabilirsiniz. Gün içerisinde yaptığınız bir temizlikten ortalama 100-200TL para kazanabilirsiniz. Böylece ayda 10-15 kere temizliğe giderek asgari ücret düzeyinde para kazanabilirsiniz. Bunun yanında bir süre sonra temizlik firmalarına girerek onlarla beraber çalışabilir ve düzenli gelir sahibi olabilirsiniz.

Bunların yanında bulunduğunuz çevreye göre de tecrübe gerektirmeyen işler bulabilirsiniz. Tüm bu işlerde kendinizi geliştirebilir ve tecrübe sahibi olarak çok daha fazla paralar kazanabilirsiniz. Veya stajyerlik mantığıyla belli yerlerde çalışabilir ve hem öğrenirken hem de para kazanabilirsiniz. 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu