BankalarEkonomiKrediler

İşsizlik Maaşı Alanlar Kredi Başvurusunda Bulunabilir Mi?

İşsizlik Maaşı alanlar kredi başvurusunda bulunabilir mi? Kredi başvurusu yapıldığında kredi onayı almak için en az ne kadar maaş alıyor olmak lazım?

Sigortalı işçilerin işverenleri tarafından işine son verilmesi halinde devlet tarafından belirtilen şartlara uyan vatandaşlara işsizlik maaşı verilmektedir.  İşine son verilen vatandaşların yeniden bir iş bulup çalışmaya başlayana kadar temel ihtiyaçlarını giderebilmesi için verilen işsizlik maaşı işsiz kalan vatandaşlar için hayat kurtaran bir destektir diyebiliriz.

İşten çıkarılan vatandaş işsizlik maaşı aldığı sürede herhangi bir sebepten dolayı toplu paraya ihtiyaç duyabilir. Maddi ihtiyaçlarımızda başvurduğumuz ilk yerler arasında da banka kredileri gelmektedir. Bu noktada işsizlik maaşı alan vatandaşlar kredi çekip çekemeyeceklerini merak etmektedirler. Bankaya kredi başvurusunda bulunan vatandaşlarda başvurdukları kredinin onaylanması için aranan kriterlerin başında kredi notu ve gelir belgesine sahip olmak gelmektedir.

İşsizlik Maaşı

Bankaların krediye onay vermelerindeki en büyük etken kredi notudur. İşsizlik maaşı alan vatandaşlardan kredi notu yüksek olanların başvurdukları kredileri yüksek olasılıkla onaylanmaktadır. Diğer yandan vatandaşların bankaya düzenli bir gelir belgesi sunmaları da kredi başvurularının onaylanmasında etkilidir. İŞKUR tarafınca işten çıkarılmış işçilere verilen işsizlik maaşı PTT üzerinden yatırılmaktadır. Pek çok banka bu işsizlik maaşını gelir kabul ederek kredi vermektedirler.

Bunların dışında bankalar işsizlik maaşı alan ve krediye başvuran vatandaşların kefil göstermelerini veya taşıt, gayrimenkul gibi mallarını ipotek ettirmelerini isteyerek de kredi onayı verebilmektedir. İşsizlik maaşı alırken kredi başvurusunda bulunan vatandaşların başvurularını mutlaka PTT ile anlaşmalı olarak çalışan bankalara yapmaları gerekmektedir. Bu bankalara yapacakları başvuruların onaylanması diğer bankalara yapacakları başvuruların onaylanmasından daha yüksek ihtimalli olacaktır.

İşsizlik Maaşı

Hangi Bankalar PTT ile Anlaşmalı Olup İşsizlik Maaşı Alan Kişilere Kredi Vermektedir?

Aktifbank: Aktifbank’ın sunduğu “N Kolay” kredi ile en kolay ve en hızlı şekilde kredi çekebilirsiniz. Kredi notu yüksek, gerektiği görüldüğü durumda teminat veya kefil gösterebilecek işsizlik maaşı alan müşterilere 2.000 TL ile 30.000 TL arasında krediler verilmektedir. N kolay kredi ile alınan kredilerin faiz oranları %1,89’dan başlıyor ve 60 ay vade ile müşterilerine sunuluyor.

Cepteteb: Gelir belgesi aranmaksızın, kredi notu yüksek olan ve işsizlik maaşı alan müşterilere en kolay ve en hızlı kredi veren bankalardan biri olan Cepteteb bankası ile 1.000 TL ile 50.000 TL arası kredi çekebilmek mümkün. Cepteteb bankasında faiz oranları ise %1,18’den başlıyor.

İşsizlik Maaşı

Odeabank:Odeabank tarafından hazırlanan “Nakit Hazır” kampanyası ile üst limiti 10.000 Tl olan ve 60 ay vade ile kredi ödeme imkanı sunulan kredilere gelir belgesine ihtiyaç  olmaksızın işsizlik maaşı alan müşteriler de başvurabilmektedir. Odeabank tarafından verilen kredilerin faiz oranları ise %1,73’ten başlamaktadır.

Enpara: QNB Finansbank bünyesinde olan Enpara, gelir belgesi olmayan müşterilere hızlı ve kolay bir biçimde kredi veren bankalar arasındadır. Kredi notu yüksek olan işsizlik maaşı alan müşteriler kredi için Enpara bankasına da başvurabilirler.

Vakıfbank: Vakıfbank’a ait “Anında Kredi” kampanyasından sadece mobil bankacılık müşterisi olmanız halinde faydalanabiliyorsunuz. Mobil bankacılık müşterisi olan, yüksek kredi notuna sahip ve işsizlik maaşı alan müşterilere 30.000 TL’ye kadar kredi çekebilme imkanı sunulmaktadır. Vakıfbank kredileri için uygulanan faiz oranları ise %1,85’ten başlıyor.

İşsizlik Maaşı

 

Ücretsiz İzinde Olan İşçi, Başka Yerde Çalışabilir mi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu