EkonomiKredi Kartları

Kredi Kartı Hesap Özeti Nasıl Alınır?

Kredi Kartı Hesap Özeti Nasıl Alınır

Kredi Kartı Hesap Özeti Nasıl Alınır?

Kredi kartı hesap özeti alma, genel olarak bir ya da daha fazla banka ile çalışan ve bu bankalardan kredi kartı kullanan kişilerin harcamalarını takip edebilmeleri için oldukça gerekli bir bilgidir.

Bankalar, kendi bünyelerine ait herhangi bir kredi kartı kullanan kişiler için, hesap özeti alma konusunda oldukça fazla yöntem sunmuşlardır. Bu noktada, kredi kartı hesap özeti alma işlemi yapmak isteyen banka müşterilerinin kendilerine uygun bir yöntem seçerek bunu kullanmaları için imkân bulunmaktadır.

Bu durum, genel olarak her müşteriye aynı hizmeti aynı kalitede vermeyi amaçlamakla birlikte, müşteriler için aynı hizmete ulaşma konusunda yöntem çeşitliliği sağlamaktadır.

Kredi Kartı Hesap Özeti Nasıl Alınır

Mail ile Hesap Özeti Talep Etme

Kredi kartı hesap özeti alma konusunda özellikle kurumsal firmalar tarafından ya da şirket sahipleri tarafından tercih edilen bir yöntem olan mail, genel olarak bu müşterilerin her türlü işlerini yürüttükleri bir iletişim ağı olduğundan dolayı, şirket sahiplerinin ve kurumsal firmaların, harcamalarını mail üzerinden kontrol edebilmesi daha kolay olmaktadır.

Bununla birlikte, tercih eden diğer müşteriler de hesap özeti bilgilendirmesi için mail yolunu tercih edebilmektedirler. Mail kanalının tercih edilebilmesi için, kişilerin internet bankacılığı üzerinden ya da mobil bankacılık üzerinden hesap özeti alma kanalını değiştirmeleri gerekmektedir. Değiştirmek istemeyen müşteriler, hesap özeti alma kanalları arasına maili de yine internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden tercihleri arasına ekleyebilmektedir.

Kredi Kartı Hesap Özeti Nasıl Alınır

SMS Bankacılığı ile Hesap Özeti Alma

Kredi kartı hesap özeti alma konusunda, genel olarak bireysel müşterilerin en çok tercih ettiği yöntem, çalıştıkları bankanın SMS bankacılığını kullanmaktadır. Müşterilerin, hesap özetini bu kanal üzerinden alabilmeleri için, müşterisi oldukları bankanın telefon bankacılığı üzerinden talepte bulunmaları gerekmektedir.

Genel olarak, hemen her bankada bulunan sesli yanıt sistemi sayesinde, müşteriler hesap özetinin SMS bankacılığı yolu ile, bankaya kayıtlı cep telefonu numaralarına banka tarafından gönderilmesini talep edebilmektedirler.

Bu yöntem, pek çok müşteri için dönem içerisin de harcama kontrolünü rahatlıkla yapma konusunda oldukça kolaylık sağlamaktadır. Müşterilerin, onay vermeleri durumunda bankanın belirlemiş olduğu SMS bankacılığı numaralarına, bankaya kayıtlı cep telefonu numaraları üzerinden, yine bankanın belirlemiş olduğu kelimeler ile SMS göndermeleri durumunda hızlı bir şekilde hesap özeti bilgilerine 7 gün 24 saat ulaşabilme imkanları bulunmaktadır.

Kredi Kartı Hesap Özeti Nasıl Alınır

Mobil Bankacılık Uygulaması ya da İnternet Bankacılığı Üzerinden Hesap Özeti Alma

Kredi kartı hesap özeti alma konusunda, yine banka müşterileri tarafından en çok tercih yöntemlerden ikisi, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları kullanılarak hesap özeti alma işlemidir.

Bu kanallardan herhangi birinin tercih edilmesi durumunda, kişilerin ilgili kart menüsünden kendilerini yönlendirmeleri gerekmektedir.

Mobil bankacılık üzerinden hesap özeti bilgilerine ulaşılmak isteyen banka müşterilerinin, öncelikle ilgili bankanın mobil bankacılık uygulamasına sahip olmaları gerekmektedir. Bankacılık uygulamasına sahip olan müşteriler, internet şifresi aracılığı ile uygulamaya giriş yaptıkları takdirde, kredi kartı ile ilgili ana menü seçeneğinden, kredi kartı ile ilgili her bilgiye rahatlıkla ulaşabilecekleri kredi kartı alt menüsüne yönlendirilmektedir. Burada, kredi kartı ile ilgili her işlem yapılabileceği gibi, hesap özeti bilgilerine de ulaşmak mümkündür.

İnternet bankacılığı ile hesap özeti bilgilerine ulaşmak isteyen müşteriler ise, mobil bankacılık uygulamasında olduğu gibi, öncelikli olarak tarayıcı üzerinden ilgili bankanın internet şubesine, internet bankacılığı için belirlenmiş şifre ile giriş yapmalıdır. Açılan sayfada, tıpkı mobil bankacılık uygulamasında olduğu gibi, müşterilerin ana menü kısmından kredi kartı ya da hesaplar başlıklarından birini seçmeleri gerekmektedir. Bu aşamadan sonra, internet bankacılığı sayfası müşterileri yönlendirmektedir.

Kredi Kartı Hesap Özeti Nasıl Alınır

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu