BankalarEkonomiKrediler

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS İLE KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Hayatımızın birçok döneminde birçok sebepten nakit ve toplu paraya ihtiyaç duyabiliyoruz. İhtiyacımızı karşılayabilmek için eğer kenarda köşede birikmiş bir paramız yoksa kredi için bankaların yolunu tutuyoruz. Her gün ilerleyen ve gelişen teknoloji ile birlikte bankaların yolunu tutmadan da kredi başvurusunda bulunmak mümkün. Mobil bankacılık, internet şubesi veya bankalara kısa mesaj göndermek gibi pek çok seçeneğe sahibiz. Kredi başvurusu için şubeye gitmeden ve vakit harcamaya gerek olmadan kredi sonucunuzu kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Özellikle çalışan müşteriler şubeye gidebilmek için iş yerinden izin almak zorunda olduklarından dolayı süreç uzar ve uğraştırıcıdır.  Bunun yerine oturdukları yerden bankalara kısa mesaj ile başvuruda bulunabilir, yorulmadan ve en kısa sürede başvuru sürecini tamamlayabilirler. Ancak kısa mesaj ile kredi vermek için bankaların müşterilerinde aradığı bazı şartlar vardır.

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

SMS İle Başvuru Yapan Kişilerde Aranan Özellikler

Kısa mesaj ile yapılan başvurularda bankalar tarafından müşterilerde aranan özellikler 18 yaşından büyük olması, kredi notunun yüksek olması ve bankalara 12 kereden az kredi için başvuru yapmış olması şeklindedir. Belirtilen şartlara uyan her müşteri kısa mesaj ile kredi başvurusunda bulunup hızlı bir biçimde kredi çekebilirler.

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Bankalara SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası- 4402

İş Bankasına kısa mesaj ile başvuruda bulunmak isteyen müşterilerin telefonlarının sms gönderme bölümüne girip alıcı numarası olarak “4402” yazmaları ardından mesaj metni girilen kısma ise “ Nakit, T.C. Kimlik Numarası, Kredi Miktarı, Aylık Gelir Miktarı” bilgilerini yazarak göndermeleri gerekmektedir.  İş bankasında hesaba sahip olan müşterilerin kredi onayı gerçekleştirdiği takdirde para anında hesaplarına yatacaktır.

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Garanti Bankası -3390

Garanti Bankası’na kredi için başvurmak isteyen müşterilerin telefonlarının sms bölümüne “T.C. Kimlik Numarası, Çekmek İstenilen Kredinin Miktarı, Ödemek İstenen Vade Süresi, Aylık Gelir Miktarı” bilgilerini yazarak 3390’a göndermeleri gerekmektedir.

Vakıfbank- 5724

Vakıfbank’a kredi çekmek için başvuruda bulanacak müşterilerin T.C. kimlik numaralarını 5724’e sms olarak gönderdiklerinde başvuruları gerçekleşmiş oluyor.

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Halkbank- 3452

Halkbank üzerinden kredi çekmek isteyen müşterilerin “Kredi, T.C. Kimlik Numarası, Aylık Gelir Miktarı, Talep Edilen Kredi Tutarı” bilgileri aralarında boşluk bırakarak yazıp 3452’ye göndermeleri gerekmektedir.

Ziraat Bankası- 4747

Telefonlarının sms bölümüne “T.C. kimlik numarası, Talep Edilen Kredi Tutarı, Ödenmek İstenen Vade süresi, Aylık Gelir Miktarı” bilgilerini aralarında boşluk bırakarak yazıp 4747’ye gönderen müşterilerin Ziraat bankası için kredi başvurusu yapılmış olur.

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Akbank- 4425

Akbank’tan kredi çekmek isteyen müşterilerin T.C. kimlik numaralarını 4425’e göndermeleri başvuru yapmaları için yeterli olacaktır.

QNB Finansbank- 5030

QNB Finansbank’tan kredi başvurusunda bulunacak müşterilerin T.C. kimlik numaralarını 5030’a göndermeleri yeterli olmaktadır. Ancak sms ile yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul edilir ve onaylandığı durumda şubeye giderek kredinin alınması gerekmektedir.

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

ING Bank- 2205

T.C. kimlik numaralarını 2205’e gönderen müşterilerin ING Bank üzerinden kredi başvuruları yapılmış olacaktır.

DenizBank- 3280

Denizbank’a kredi talebinde bulunmak isteyen müşterilerin Kredim boşluk T.C. kimlik numarası yazıp 3280’e göndermeleri kredi başvurusu için yeterli olacaktır.

Yapıkredi Bankası- 4411

Yapıkredi Bankası’ndan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterilerin telefonlarının sms bölümüne “Bireysel, T.C. Kimlik Numarası, Aylık Gelir Miktarı” aralarında boşluk bırakılıp yazıldıktan sonra 4411’e göndermeleri yeterli olmaktadır.

SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu