Bankalar

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası bakiye sorgulama işlemi birkaç kanalla gerçekleşebilir. Gerekli işlemlerin doğru yapılması halinde anında bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirilir. Üstelik birçok kart kullanıcısı tarafından bakiye sorgulama işlemi kolay yapılabilen işlem grubunda yer alır.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama Yöntemleri

İnternet Aracılığı ile Bakiye Sorgulama

Ziraat bankası bakiye sorgulama işlemi internetten kolayca yapılabilir. İnternet üzerinden çevrim içi olarak hesaplarınıza yönelik bakiyelerinizi sorgulayabilirsiniz. Bunun için yapılması gerekenler şu şekildedir;

  • Webden ziraat bankası şubesine giriş yapılmalıdır.
  • “hesaplarım” seçeneği seçilmelidir. 
  • Ziraat bankası internet şubesine eğer ilk kez giriliyorsa “hemen başvur” seçeneği seçilerek kayıt işlemi tamamlanabilir.

Ziraat Mobil Aracılığı ile Bakiye Sorgulama

Yeni nesil akıllı cep telefonları yardımı ile anında ve hızlı bir şekilde mobil üzerinden de ziraat bankası bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirilebilir. Ziraat mobil ile ayrıca hesaplara yönelik detaylara da ulaşılabilir. Para transferi yapma ve otomatik fatura ödeme işlemleri de gerçekleştirilebilir. Bunun için ziraat bankası mobil müşterisi olmak yeterli olacaktır. Daha sonra ise ziraat bankası mobil uygulaması indirilip giriş yapılmalıdır.

SMS Bankacılığı ile Bakiye Sorgulama

Ziraat bankasına yönelik bir diğer kolaylık ise SMS bankacılıktır. SMS bankacılığı ile anında ve kolay bir şekilde bakiye sorgulama işlemi gerçekleştirilir. Üstelik çok pratik bir yoldur. Birçok kişi tarafından da tercih edilmektedir. Bunun için yapılması gereken tek şey bakiye yazı 4747’ye göndermektir. 

Bankkart ve ATM Aracılığı ile Bakiye Sorgulama

Bakiye sorgulamanın diğer bir yolu da bankkart ve ATM’lerdir. Eğer bankkartınız varsa en yakın bir ATM’ye uğrayıp anında bakiye sorgulayabilirsiniz. Bunun için ATM’de “hesap bilgileri” ya da “bakiye sorgulama” alanına tıklanması yeterli olacaktır.

Ziraat Müşteri Hizmetleri Aracılığı ile Bakiye Sorgulama

Çok süre aldığı için pek tercih edilmese de başvurulan bir diğer yöntem müşteri hizmetli aracılığı ile ziraat bankası bakiye sorgulama işlemidir. 7/24 müşteri hizmetleri aracılığı ile bakiye sorgulanabilir. T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarasının bilinmesi ile müşteri temsilcisi tarafınıza gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

Şube Aracılığı ile Bakiye Sorgulama

Hiçbir işlemle uğraşmak istemeyenler için şubeler devreye girmektedir. En yakın şubeye uğrayarak anında bakiye öğrenilebilir. Şube aracılığı ile bakiye öğrenmek için tek olması gereken şey bank kartınız ve kimliğinizdir. 

Ziraat bankası kredi erteleme hakkında bilgi almak için burayı tıklayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu